o NAS

Pracowania Plastyczna

„Pracownia Biały Kot na artystycznej mapie Wrocławia pojawiła się już w 2012 roku. Zrzeszamy zdolnych. Łączymy. Tworzymy.
Rzeźbimy, malujemy i projektujemy. Realizujemy elementy scenografii teatralnych, kostiumy, lalki i nawet najbardziej wymyślne rekwizyty. Malujemy graffiti. Wymyślamy nowe Kształty…

Specjalizujemy się w rzeźbie portretowej, z brązu, z polimerów i żywic. Znamy wiele niezwykłych materiałów. 
Krasnale wrocławskie pojawiły się z rozpędu… albo z powodu miejsca zamieszkania. Ale kochamy je.
Naszą społeczność tworzą doświadczeni plastycy, pracownicy uczelni wyższych i absolwenci.

Na szczęście:).

Marlena Zakrzewska

Jestem rzeźbiarzem, malarzem i projektantem. Absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatką Złotego Dłuta i nagrody im. Gawlikowskich. Pracą w zawodzie zajmuję się od ponad 20 lat. Moim pierwszym ważnym i dużym zleceniem był trwający przez kilka lat projekt stworzenia 300 rzeźbionych, pełnowymiarowych portretów kucharzy pachnących przyprawami. To było ogromne wyzwanie technologiczne zakończone powodzeniem. Od tamtego czasu wyspecjalizowałam się w odlewach wielokrotnych, poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań. Rzeźbię w najróżniejszych materiałach. Szczególnie lubię silikony, tworzenie masek, charakteryzację i scenografię oraz magię malarstwa niderlandzkiego. Lubię tworzyć coś, co z pozoru wydawałoby się nie mieć racji bytu. Lubię nową jakość, ale jednak mocno opartą na tradycji i rzemiośle.  

Taka właśnie była moja wieża Babel wykonana z 14 tyś. kart. Lubię stwarzać światy. Paradoksalnie przygoda z wrocławskimi krasnalami jest tylko kolejną przestrzenią, którą mogę się bawić. „Biały Kot” również jest rodzajem kreacji. Ma przynosić szczęście…i tworzyć kolektyw, nowy świat. 

Na przestrzeni lat współpracowałam z wieloma Teatrami. Najwierniej chyba z Teatrem Muzycznym Capitol z Wrocławia. Tworzyłam figury woskowe i hiperrealistyczne dla Muzeum Figur woskowych. Wzięłam udział w kilku wystawach zbiorowych i w trzech indywidualnych. 

Zawsze poruszam temat granic, działania na styku dwóch światów i czegoś, co wymyka się słowom.  Lubię ruch, wzajemną inspirację. Zabawę przestrzenią. Światło.
Zapraszam do współpracy.

Scroll to Top